Aktualności

XXVI Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych OSP pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego

W dniu 19 czerwca 2011 r. w Łukowie odbył się XXVI Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych OSP pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego. Głównym organizatorem przeglądu, był Oddział Wojewódzki Związku OSP RP w Lublinie, przy współorganizacji Starosty Łukowskiego i Burmistrza Łukowa.

Wystąpiło 8 orkiestr z OSP: Lubartów, Kiełczewice Górne, Mełgiew, Kraśnik, Opoka, Obsza, Milanów i Tomaszów Lubelski.Wszystkie orkiestry zaprezentowały grę w marszu, przemieszczając się z Placu Wolności i Solidarności ulicami: Zdanowskiego, Wyszyńskiego i Warszawską na stadion „Orlęta Łuków”, gdzie odbyły się koncerty konkursowe. Przed uroczystym otwarciem przeglądu przez miejscowych gospodarzy Starosty Łukowskiego i Burmistrza Łukowa, połączone orkiestry wykonały hymn strażaków „Rycerze Floriana” w liczbie 300 muzyków, pod dyrekcją Rafała Maruszaka kapelmistrza z Mełgwi.

Podczas koncertu konkursowego, każda orkiestra musiała wykonać trzy dowolne utwory, w tym obowiązkowo jeden kompozytora polskiego.

Nie do pokonania była orkiestra z Lubartowa pod batutą Andrzeja Zaręby, która zajęła I miejsce i zdobyła główną nagrodę oraz puchar Marszałka Województwa Lubelskiego. a ponadto otrzymała puchar organizatorów, za najlepiej wykonaną grę w marszu. Orkiestra lubartowska zachwyciła jurorów wykonaniem utworów: „Magia Mozarta” arr. Ed Huckeby, „Wizyta George Gershwina” arr. Vlad Kabec oraz uwertura do opery „Krakowiacy i Górale” muz. Jana Stefaniego.

II miejsce zajęła orkiestra z Mełgwi pod dyrekcją Rafała Maruszaka. Otrzymała puchar i nagrodę Prezesa Zarządu OW ZOSP RP.

III miejsce orkiestra z Tomaszowa Lubelskiego pod dyrekcją Bogdana Pałczyńskiego.

IV miejsce orkiestra z Kiełczewic Górnych pod dyrekcją Stanisława Szymaniaka.

V miejsce orkiestra z Obszy pod dyrekcja Wojciecha Baszkiewicza.

Pozostałe orkiestry z Kraśnika, Milanowa i Opoki otrzymały nagrody, puchary i dyplomy za udział w przeglądzie.

W kategorii „Najlepszy kapelmistrz-dyrygent” wyróżniony został Rafał Maruszak z Mełgwi. Wszystkie orkiestry otrzymały nagrody, pamiątkowe puchary i dyplomy.

 

Galeria zdjęć z XXVI Przeglądu Orkiestr[tutaj]

 

[powrót]

©JŁ